Podporujeme hnutí studentů za globální klimatickou akci FridaysForFuture. Stávky za klima se již uskutečnily ve dvaceti městech České republiky.

 

Proč bychom se měli připravovat na budoucnost, která nás možná ani nečeká?

Změny klimatu jsou pro nás čím dál, tím větším ohrožením. Extrémní výkyvy počasí, ničivé sucho, katastrofální povodně a hurikány. S tím se pojí i další problémy. Oteplování planety má přitom z velké části na svědomí člověk.

V reakci na středoškolskou stávku za klima projednávala změny klimatu poslanecká sněmovna. V úvodu projednávaného bodu podle stenozáznamu velká část poslanců opustila sál. Jednání o změnách klimatu muselo být z časových důvodů přerušeno. Odchod poslanců a přerušení jednání označili studenti za ignoraci problému a vyhlásili další stávky za klima na 24. května 2019.

V úterý poslanci zamítli znovu zařazení změn klimatu na program jednání. „Politici nadále ignorují nás i naši budoucnost a utíkají před svojí zodpovědností. Jsou to oni, kdo může a musí začít jednat, abychom odvrátili klimatickou krizi,“ uvedl Petr Doubravský, mluvčí hnutí Fridays For Future v České republice.

Facebook

Kontaktujte nás

Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Vyberte si, komu napíšete.