Výsledky komunálních voleb ukazují, že o zelenou politiku je velký zájem.

21 zelených zastupitelů bude od října hájit zájmy občanů v Ústeckém kraji. Úspěchů Zelení dosáhli například v Mostě, nebo v Litvínově, kde se dlouhodobě nedokázali do městského zastupitelstva prosadit. Neméně důležité je také druhé místo koaličního projektu PRO! Ústí, které vedla místopředsedkyně strany Karolína Žákovská. Rovněž druhé místo uskupení PRO! Chomutov, nebo Volby PRO! Teplice, či rozšíření zeleného klubu v Litoměřicích je velmi pozitivní.

Největší volební úspěch pak zaznamenali Zelení v Horním Jiřetíně, který vede již několik let Ing. Vladimír Buřt. Jeho vysvědčení je více než přesvědčivé, posuďte sami, Zelení a nezávislí tam získali 56 procent.

Za zmínku stojí také to, že oba kandidáti, kteří v kraji kandidují s podporou Zelených do senátu, tedy Přemysl Rabas a Zdeněk Bergman postoupili do druhé kola.

Ačkoliv ne všude tomu bude jako v Jiřetíně, nebo např. v Kášterci nad Ohří, kde budou Zelení přímo ve vedení města, již teď je jasné, že lidé do Zelených vkládají svou důvěru, což je velkým závazkem pro celou krajskou organizaci.

Kompletní přehled toho, jak si Zelení vedli v komunálních volbách, najdete ZDE

Facebook

Kontaktujte nás

Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Vyberte si, komu napíšete.
love