21. 6. 2018

Zelení „přivítají“ Zemana podruhé na zámku Jezeří

Poprvé se na zámku pod Krušnými horami objevil jeho dvojník v roce 2014 v rámci happeningové divadelní recese u příležitosti voleb do Evropského parlamentu. Dnes se na Jezeří chystá skutečný Miloš Zeman. Nelze však tvrdit, že jde o návštěvu vítanou. Po prohlášení, že by bylo potřeba prolomit limity těžby hnědého uhlí i na dole ČSA soukromé firmy SEVEN a fakticky tak odepsat obyvatele Horního Jiřetína, se také není čemu divit.

„Lidé v Horním Jiřetíně a okolních obcích řadu let vytrvale odmítají snahy o pokračování těžby. Jak je zřejmé, je výhodná jen pro majitele těžební společnosti. Naproti tomu většinoví obyvatelé získají jen další zdravotní problémy a prohloubení stigmatu místa, kde nemá smysl žít“ uvedl Luděk Prošek, člen mosteckých zelených.

„Ačkoliv se od poslední návštěvy mnohé na straně pana Zemana nezměnilo a stále jej „pronásleduje“ ruský medvěd, jedno je jisté, návštěva před čtyřmi lety byla příjemnější, jednalo se o nadsázku a legraci, dnes však přijíždí stařec, který svá slova o pokračující devastaci našeho kraje myslí smrtelně vážně“ dodává předseda krajské organizace Zelených Petr Globočník.

Zelení se tak na protest proti těmto snahám vydají Zemanovi předat vzkaz od obyvatel Ústeckého kraje.

 

Facebook

Kontaktujte nás

Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Vyberte si, komu napíšete.
love